24.2.10

kıllar üzerine detaylı bir çalışma

Bir gün elime cımbız alıp toplu taşıma araçlarında terör estireceğim. Kır saçlı adamların kulaklarından fırça gibi çıkan o kara şeyleri yolacağım. Ya onlar keser ya ben.
Bunun için yapılmış aletler var, değil mi? Traş makinesi aparatları var, berberler de kesiyor. Çok zor bir şey olmasa gerek. Ayrıca biz nerelerimizdeki tüyleri ulu bir görev bilip yolarken, onlar da burunlarından kulaklarından kıl aldırsınlar bir zahmet.

Lafı kıldan açmışken, şuna da değinmeden geçemeyeceğim. Bu aralar pek hoşuma giden bir moda peydah oldu, Bıyık. Bıyık pek erkeksi bir şey. Her ne kadar bazen kilolu erkekler bırakınca "bakkal amca" olsalar da, genelde erkeğe yakışıyor. Mesela, Gürkan'a çok yakışıyor, Oğulcan'a da. Zaten bu insanlar tanıdığım erkek populasyonunun üçte birini oluşturduğu için daha fazla örnek veremiyorum. Üzgünüm.

Elbette bir de sakal mevzusu var. Kirli sakalın über sexyliği bir yana, sakalın da gayet erkeksi bir unsur olduğu yadsınamaz bir gerçek. Yani Cansu bile bıraksa o bile erkeksi olur.
Ancak sakalın dozu çok önemli. "Dört yıldır güneşe çıkmadım" uzunluğu sexyden çok "leş" olarak tanımlanmanıza yol açar. Ya da çenenizden sarkan üç beş kılı sakaldan sayıp uzatıyorsanız, lütfen bu sevdanızdan derhal vazgeçin ve gidin traş olun. En azından köse-severlere hitap edersiniz. Tabi her malın bir alıcısı vardır. Bunlar sadece benim şahsi görüşüm..
Erkekler ve yüz kılları çok derin bir mevzu. Türlü türlü şekli var.
Bir de lisede tatillerden dönüşte ilk gün okula sakalla gelme macerası vardır ki, çok güldürür beni. Okul tuvaletinde, müdür yardımcısının eline tutuşturduğu dandik traş bıçağıyla kuru kuru traş olmaya değer mi? Anladık tamam, ergensin, büyük adam oldun, kılın var, tüyün var, bol bol da masturbasyon yapıyorsun, ne yapalım yani! Sen bir de bize sor, derdimiz başımızdan aşkın.

Tüm bu kıl-tüyden sonra, kara yağız delikanlı olarak tabir ettiğimiz tipten de hiç hazetmediğimi belirtmek isterim. Ben, ironik olarak, bıyık, sakal bırakmanın genelde yakışmadığı akça pakça erkekleri beğenirim, öyle çiyan gibi sarı değil de, kumral daha çok.
Tabi kişisel erkek geçmişime bakarsanız kendimle sık sık çeliştiğimi görürsünüz.
Ne yapalım, gönül işi bunlar. Kader kısmet ayol!

2 yorum:

benimle oynar mısın? dedi ki...

kara kara, kısa kısa erkeklerden hoşlanan bi insan olarak bu yazıya bayıldım!!
:)

melve dedi ki...

kara kara, kısa kısa
+
sarı sarı, uzun uzun
=
<3

HAhahahahaha